Məhkəmələrlə bağlı sərəncam - Prezidentdən yeni təyinatlar (SİYAHI)
26 October 2015, 22:05
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev bir sıra birinci instansiya məhkəmələrinə hakim və sədr təyin edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. Mia.az xəbər verir ki, sərəncama əsasən, aşağıdakı şəxslər hakim təyin olunublar:
1 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi: Rəcəbov İlkin Əbülfəz oğlu Gəncə İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi: Hüseynov Fikrət Cilingir oğlu Tərtər Hərbi Məhkəməsi: Vidadi Mikayıl oğlu Nəsirov Ağstafa Rayon Məhkəməsinin hakimi və həmin məhkəmənin sədri: İlqar Yadulla oğlu Əliyev Binəqədi Rayon Məhkəməsi: Ələkbərov Bəylər Ramiz oğlu Əliyev Emin Zöhrab oğlu Əliyev Rəşad Şəmşir oğlu Məhərrəmova Şeyda Ədalət qızı Xətai Rayon Məhkəməsi: Abbasova İlahə Namiq Kamal qızı İbrahimli İbrahim Adil oğlu Qaradağ Rayon Məhkəməsi: Mustafayev Rəşad Rafiq oğlu Nərimanov Rayon Məhkəməsi: Əliyev Abbas Baba oğlu Əsədova Gültəkin Akif qızı Məmmədov Samir Əlibala oğlu Nəsimi Rayon Məhkəməsi Həsənova Şəlalə Akif qızı Mərdanova Xumar Afət qızı Paşayev Azər İslah oğlu Nizami Rayon Məhkəməsi: Əhmədov Rauf Tağı oğlu Mirzəyev Fikrət Xasay oğlu Sadıqov Məzahir Qafar oğlu Sabunçu Rayon Məhkəməsi: Burcayev İmran Ramazan oğlu Kazımov Elşən Cələddin oğlu Rzayev Anar Zahid oğlu Səbail Rayon Məhkəməsi: Rəhimov Elmar Eldar oğlu Suraxanı Rayon Məhkəməsi: Həsənov Ramil Yaqub oğlu Yasamal Rayon Məhkəməsi: Əliyev Rəfayil Əfraddin oğlu Quliyev Zəfər Arif oğlu Məmmədov Ayaz Süleyman oğlu Səfərov Hüseyn Akif oğlu Şamayev Elşad Yaquboviç Abşeron Rayon Məhkəməsi: Kərimli İlham Əziz oğlu Quliyeva Sevinc Məhəmməd qızı Cəlilabad Rayon Məhkəməsi: Paşayev Qalib Hidayət oğlu Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi: Həşimov Yaşar Xanoğlan oğlu Quliyev Nuru Nadir oğlu Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi: Axundov Emin Tahir oğlu Şirinov Gündüz Əhməd oğlu Lerik Rayon Məhkəməsi: Əliyev Firdovsi Zülfü oğlu Lənkəran Rayon Məhkəməsi: Soltanov Fuad Kamil oğlu Sabirabad Rayon Məhkəməsi: Abbaslı Təyyar Bəhrəm oğlu Salyan Rayon Məhkəməsi: Qasımov Muradağa Əhmədağa oğlu Şəki Rayon Məhkəməsi: Mehdiyev Elçin Məhəmməd oğlu Süleymanov Kamran Şakir oğlu Şəmkir Rayon Məhkəməsi: Mustafayev Mustafa Əli oğlu Tovuz Rayon Məhkəməsi: Mustafayev Nofəl Qara oğlu Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi: İbrahimov İlham Sadət oğlu Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi: Allahverdiyev Mehman Dünyamalı oğlu.